Goodnews.ua


Навіщо регламентний комітет Верховної Ради чинить самогубство

Июль 08
13:50 2017

Навіщо регламентний комітет Верховної Ради чинить самогубство
Павло Пинзеник

Минулого разу я спробувала зробити прогноз, кого з депутатів захищатиме регламентний комітет Верховної Ради, а кого – ні, пише у своєму блозі на “Новому часі” Христина Бердинських. Чомусь вважала, що членам цього комітету все ж таки не байдуже, що про них думають люди. І тому вони спробують зіграти в подвійну гру – когось зі своїх захистити, а когось здати.

Тепер маю визнати, помилялася і була занадто оптимістичною. Останні події підтвердили – депутатам комітету байдуже, що ми з вами про них думаємо, інформація прокуратури їх також не цікавить, а долю нардепів має вирішувати голова Верховної Ради та власне парламент.

Так що ж відбулося минулого тижня? 3 липня комітет рішуче взявся за подання Генеральної прокуратури про зняття депутатської недоторканності. І щодня вирішував долю одного нардепа. Важливий нюанс: негативне рішення зовсім не гарантувало комусь спасіння. Навіть якщо комітет не підтримає подання ГПУ, після цього відправити документ на розгляд до сесійної зали може спікер. А там уже голосування Ради.

Але незважаючи на це, нардепи комітету продемонстрували виняткову солідарність у захисті депутатів. Очолював ці засідання – Павло Пинзеник, депутат “Народного фронту”. Запам’ятайте це прізвище. В останні кілька місяців він став експертом у перешкоджанні боротьбі з корупцією. У квітні був суд із обранню запобіжного заходу Миколі Мартиненкові. Пинзеник – один із тих, хто погодився взяти колишнього депутата на поруки. Це його близький соратник і колишній помічник. Разом вони входять до ради Центра Разумкова.

Пинзеник обіцяв судді, який обирав запобіжний захід Мартиненку, повторити долю одіозних Чауса і Кірєєва у разі прийняття не того рішення. Також Пинзеник тоді заявляв, що Національне антикорупційне бюро перетворилося у контору з обслуговування політичних інтересів.

Вдруге цей депутат голосно нагадав про себе в кінці травня. На брифінгу у Верховній Раді він оприлюднив фільм про громадську організацію Центр протидії корупції. Пинзеник захотів перевірити цей центр на чолі з Віталієм Шабуніним щодо відмивання грошей. І пообіцяв звернутися до правоохоронців. Це відверта помста з боку друга Мартиненка тим, хто намагається добитися справедливого правосуддя для високопосадовців. До речі, Центр протидії корупції звернувся до суду із позовом проти Пинзеника про захист честі й гідності та спростування недостовірної інформації з фільму. Перше судове засідання має відбутися наприкінці липня.

На початку ж липня настав зірковий час Пинзеника із щоденним проведенням регламентного комітету зі зняття депутатської недоторканності з шістьох народних депутатів. Першим розглядали колегу Пинзеника по депутатській фракції – Євгена Дейдея. Із самого початку стало зрозуміло, що єдина тактика комітету – це порятунок нардепа. Здається, навіть генпрокурор Юрій Луценко був збентеженний зухвалістю депутатів.

Звісно, треба уточнити, що в комітет, окрім Пинзеника, входять ще 10 депутатів із різних фракцій. І їхня позиція мало чим відрізнялася. Нардепи вирішили, що у прокуратури недостатньо доказів, які підтверджують правопорушення Дейдея. На другий день вони так само вирішили щодо іншого депутата, і на третій день теж.

Причому позбавлення недоторканності народного депутата не означає визнання його провини чи в’язниці. Нардепа Сергія Мельничука позбавили недоторканності у 2015-му році, й він досі засідає у Раді. Так само, як і депутат фракції “Опозиційний блок” Вадим Новинський.

У парламенту зараз може не вистачити голосів для позбавлення недоторканності одразу шести осіб. А якщо і вистачить, справа, можливо, не дійде до суду, але це полегшило б роботу правоохоронним органам. Тому мене дивує поведінка комітету, яка мало на що впливає і схожа на політичне самогубство. Для пояснення є лише кілька версій. Це або помста правоохоронцям за вже наявні справи. Або члени комітету просто відпрацьовують свої місця у партійних списках. Їхніх прізвищ завтра ніхто не згадає, а от партійні шефи не зможуть їх звинуватити у некомандній грі й наступного разу знову покличуть у список. Непримітні люди, які за будь-яких умов будуть захищати своїх, – це безцінні політичні кадри. Або це просто самозахист і страх опинитися на місці Довгого, Полякова і Лозового.

Андрій Парубій і Рада ще можуть виправити ситуацію в останній пленарний тиждень. А от із регламентним комітетом і його репутацією вже усе зрозуміло. Не зрозуміло тільки єдине: навіщо нам у такому разі взагалі цей комітет?

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Арсенал с Зинченко победил Манчестер Юнайтед, Ярмолюк проиграл

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua