Goodnews.ua


Корпоративна солідарність: кого навряд позбавлять недоторканності

Июль 05
18:29 2017

Корпоративна солідарність: кого навряд позбавлять недоторканності

Генеральний прокурор Юрій Луценко подав до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з шести депутатів – Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгена Дейдея, Борислава Розенблата, Максима Полякова та Михайла Добкіна, нагадує у своєму блозі на “Новому часі” політолог Петро Олещук.

Наша Генеральна прокуратура пішла традиційним для неї шляхом оптової подачі подань щодо зняття недоторканності. Сенс у тому, що в такій подачі мікшуются одіозні депутати зі провладних фракцій і одночасно якісь опозиційні депутати. Й усе це в цілому має створити середньостатистичне уявлення про неупередженість прокуратури.

Але, як ми бачимо, саме собою представлення ще нічого не означає: одні ігнорують, тоді, як у інших є всі шанси бути задоволеними. І в результаті вся ця неупередженість дає результат, за якого все-таки найбільш одіозні депутати, пов’язані зі владою, не ризикують втратити недоторканність.

Ситуація з Довгим в цьому контексті є найбільш показовою. Ми повинні розуміти, що таких депутатів як Довгий інші нардепи сприймають як частину корпорації. Довгий – представник багатьох поколінь правлячого класу, людина, яка в недалекому минулому мала серйозний вплив у Києві. Фактично, для більшості депутатів він свій. І вони розглядають виклики депутатам калібру Довгого як потенційний виклик для себе.

Наше суспільство значною мірою корпоратизоване. У нас, як у феодальному суспільстві, домінують корпорації і корпоративне мислення. Причому домінує і на рівні пересічних громадян, а не тільки депутатів. Всі себе мислять не громадянами, а членами певних корпорацій – професійних, соціальних та інших. Ми, наприклад, читаємо про те, що постраждали права учасника АТО. І при цьому всі акцентують увагу на тому, що він учасник АТО, а не просто громадянин, і всі громадяни мають певні права та обов’язки. Корпоративне мислення міцно засіло на всіх рівнях українського суспільства, і я не думаю, що когось повинно сильно здивувати, що депутати теж мислять себе правлячою корпорацією і розглядають представників цієї корпорації як своїх. А захист своїх – це захист себе.

І в той же час ми бачимо, що найбільші шанси позбутися недоторканності й постати перед судом у тих депутатів, які до цієї корпорації не належать і, на думку більшості депутатів, є випадковими людьми. На зразок того ж Мельничука, Мосійчука. Лозовий, до речі, теж багатьма розглядається як випадкова людина.

У той же час депутатів, які так чи інакше до цієї корпорації належать, ніхто або взагалі не позбавляє недоторканності, або дає можливість втекти з країни, як, наприклад, Онищенкові або Клюєву.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Клубы АПЛ могут перехватить у Реала защитника Лейпцига

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua