Чому пенсійну реформу не можна вважати реформою?
Процес «осучаснення» пенсій, декларований урядом, має декілька підводних каменів. Хоча влада обіцяла, що пенсійний вік підвищувати не будуть, але у законодавство закладено доволі стрімке підвищення необхідного страхового стажу. Спочатку стаж зросте з 15 років до 25, а потім – за наступні 10 років з 2018-го – він має бути підвищений ще на десять років – до 35 років. Далі – після 2028-го – все просто: або в тебе цей страховий стаж є, або ти будеш отримувати копійки. Це чекає, перш за все тих, кому сьогодні 45-50 років.
Влада ставить собі у заслугу те, що має намір підвищити пенсії найбільш малозабезпеченим пенсіонерам. Мінімальні пенсії в жовтні цього року, якщо законопроекти будуть прийняті, «проіндексують» з 1312 до 1373 гривень. Так, у більшості пенсіонерів пенсії мають трохи зрости – осучаснитися. В кого на сім доларів у еквіваленті, в кого на 19. Невеличка група щасливців має розбагатіти аж на 38 або трохи більше. І від цих крихт люди мають радіти? Особливо якщо врахувати, що споживчі ціни виросли з 2012 року по травень 2017-го на 125% (більш ніж удвічі), зокрема, на продовольчі товари – на 93% (майже удвічі), а на комунальні послуги – на 433% (більш ніж у чотири рази)!
Тим громадянам, які от-от підуть на пенсію, теж «пощастило». З 2018 року має бути скорочений так званий коефіцієнт заміщення – з 1,35 до 1. Що це значить? Якщо раніше людина могла розраховувати на пенсію у розмірі половини або трохи більше від тієї зарплати, з якої сплачувалися соціальні внески, то зараз це буде третина або навіть менше. І інструментів, які б дозволили компенсувати ці втрати накопичувальними рівнями Уряд наступним поколінням пенсіонерів поки що не пропонує. В Уряді просто намагаються ситуативно латати фінансові дірки. Про реальні реформи, спрямовані на стимулювання економіки – не йдеться.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий