Goodnews.ua


У крові кішок виявили універсальні антитіла до коронавірусів

Ноябрь 28
23:28 2022

Кішки при зараженні одним із коронавірусів виробляють білок, здатний боротися з людським SARS-CoV-2.

Про це повідомляє bioRxiv.

Вірус SARS-CoV-2 здатний розмножуватися в організмі як людей, а й багатьох тварин. У тому числі, від нього страждають кішки, тхори, макаки-резуси та норки. Вчені з Флоридського університету в Гейнсвілл вирішили дослідити реакцію котячого імунітету на поразку FCoV2, коронавірусної інфекції кішок. Цей вірус цікавий тим, що його RBD-блок білкової оболонки на 40% ідентичний такому SARS-CoV-2. Гіпотетично від цих двох патогенів можна створити одну вакцину.

Експеримент показав, що антитіла до FCoV2 активно з’єднувалися не тільки з RBD-блоком та іншими білками оболонки цього патогену, але і з аналогічними сегментами, які присутні в частинках збудника людського COVID-19 та вірусу FCoV1. нами кішок, як з’єднувалися з білками оболонки вірусу FCoV2, а й нейтралізували їх аналоги, присутні у частках SARS-CoV-2. Це свідчить про те, що подібні антитіла і ті регіони, з якими вони пов’язуються, можуть стати основою для розробки вакцин, які пригнічують велику кількість коронавірусів», — пишуть автори.

Вчені вважають, що їх відкриття пояснює поширений у кішок безсимптомний перебіг хвороби при зараженні коронавірусом. У майбутньому автори сподіваються використати це для створення універсальної вакцини.

Статьи по теме

Останні новини

На узбережжі Одещини знайшли мертвого червонокнижного птаха в мазуті

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua