Медики встановили, що діти менше за дорослих поширюють інфекції
Діти менше дорослих розповсюджують інфекційні частки. Такого висновку дійшли вчені з університету інституту динаміки та самоорганізації Макса Планка в Німеччині, їхня робота опублікована в журналі Journal of Aerosol Science.
Інфекційні захворювання часто передаються через частинки, що видихаються людьми. Вони називаються аерозолями, часто їх розмір сильно відрізняється залежно від походження. У легенях утворюються переважно дрібні частинки розміром менше п’яти мікрон, тобто п’яти тисячних часток міліметра. Найбільші частинки утворюються у верхніх дихальних шляхах.
Дослідники зібрали дані 132 здорових добровольців, включаючи дітей віком від 5 до 18 років. Учасники співали, кричали, говорили у чистому приміщенні протягом 20 хвилин. У цей час вчені вимірювали аерозолі, що видихаються людьми.
«Ми виявили, що концентрація дрібних частинок розміром менш як п’ять мікрон збільшується з віком і особливо низька у дітей. У результаті у дорослих набагато більше шансів спричинити поширення, якщо інфекція знаходиться лише у нижніх дихальних шляхах», – пояснили вчені.
За словами фахівців, дрібні краплі не становлять загрози для людей, проте більші аерозолі можуть потенційно містити віруси та бактерії. Тому вчені вважають, що основними переносниками інфекційних захворювань є дорослі, а не діти.