Goodnews.ua


Новий тренд: Європа почала інвестувати в українську сонячну енергетику

Октябрь 21
16:58 2019

Польща і Україна побудують в Одеській області сонячну електростанцію.

Польські та українські інвестори побудують нову сонячну електростанцію в селі Білолісся Татарбунарського району Одеської області.
Інвестором з української сторони виступила компанія «Ред Форест», яка належить до групи «Хорос» Юрія Качанова і спеціалізується на прокладанні ліній електропередачі великої потужності. Генеральним підрядником проекту є відомий польський виробник сонячних панелей HANPLAST, який для цього відкрив своє представництво в Україні під керівництвом відомого фахівця Хенріка Єдрея.

Кредитні кошти в розмірі понад 12 млн євро терміном до 9 років під 3,85% річних були надані одним з найбільших банків Польщі Bank Pekao S.A.  Це перший випадок, коли Український проект в сфері сонячної енергетики фінансується європейськими банками без участі вітчизняних банківських структур.
За словами технічного директора представництва HANPLAST в Україні Олега Ворошиловського, цифра 3,85% включає в себе як банківські відсотки, так і відсотки по генеральному підряду і страхові послуги міжнародної корпорації Kuke.

«Для розвитку« зеленої» енергетики в Україні потрібні кредити за європейським зразком — дешеві
і довгострокові. На жаль, поки українські банки не можуть нам цього запропонувати, — розповів Олег Ворошиловський. — В ЄС ця справа давно налагоджена: будівництво невеликих станцій до 1 мегавата банки кредитують терміном більш ніж на 10 років під 0,5-1,5% річних. Звичайно, за таких умов сонячна енергетика там активно розвивається. З українським кредитам будувати сонячні електростанції зазвичай невигідно, особливо тепер, коли з наступного року «зелений» тариф зменшиться на 20%. Однак завдяки європейському банку ми маємо можливість побудувати станцію потужністю 14 мегават, яка окупиться за 4-5 років. Також ми вдячні за підтримку Одеській облраді, яка, не дивлячись на опір окремих чиновників, підтримала наш проект».

Для будівництва нової станції була обрана ділянка на неплодоносному солончаковому грунті поблизу села Білолісся Татар-Бунарского району.

Як повідомив директор компанії «Ред Форест» Володимир Скоморох, зараз до будівництва залучено вже понад 200 робітників. Оскільки компанія зареєстрована безпосередньо в селі Білолісся, податки і орендна плата за територію будуть надходити в бюджет селищної громади.

«Майбутнє сонячної енергетики в Україні — це якісне європейське обладнання, яке може працювати більше двадцяти років поспіль, а також дешеві довгострокові європейські кредити — вважає керівник представництва HANPLAST в Україні Хенрик Єдрей, який більше 25 років займається різними напрямками будівництва в нашій країні. — В Україні це добре розуміють, і в даний час ми опрацьовуємо вже кілька таких замовлень від українських співінвесторів на 2020 рік.»

Share

Статьи по теме

Загрузка...

Загрузка...

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Оставляя свой комментарий, помните о том, что содержание и тон вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам. Пользователи, которые систематически нарушают это правило - будут заблокированы.

Website Protected by Spam Master


Последние новости

    Хэй: «Я хочу верить, что победил бы Джошуа»

Хэй: «Я хочу верить, что победил бы Джошуа»

0 комментариев Читать всю статью

Мы в соцсетях