Вчені виявили 49 золотих амулетів у мумії єгипетського хлопчика
Вчені провели тривимірне сканування 2300-річної мумії давньоєгипетського підлітка із багатої родини. Статтю про це опубліковано у Frontiers in Medicine.
Мумію «Золотого хлопчика» було знайдено 1916 року в некрополі, який використовувався між 332 і 30 роками до нашої ери. Він розташований у Наг-ель-Хасає на півдні Єгипту. Весь цей час мумія лежала у підвалі Єгипетського музею в Каїрі, поки її не почали досліджувати Цукор Салім та його колеги з університету Каїра. Мумія була покладена у дві труни: зовнішню труну з грецьким написом (поховання проводили в епоху еллінізму) та внутрішній дерев’яний саркофаг.
Комп’ютерна томографія показала, що хлопчику на момент смерті було 14-15 років, зріст 128 см, а тіло не містить ознак насильницької смерті чи перенесення небезпечної хвороби. Скоріш за все, він помер від природних причин. Зуби перебувають у хорошому стані, без ознак карієсу, зуби мудрості не прорізалися. Похоронний інвентар включає 49 амулетів 21 типу, розподілених по тілу, вони повинні були допомогти перейти в потойбічний світ. На ногах одягнені сандалії, щоб допомогти вибратися з труни, а тіло було прикрашене «гірляндами» з папороті.
Серед амулетів є Око Гора, скарабей, амулет сонця на горизонті (ахет), плацента, Вузол Ісіди та інші. Багато з них були зроблені із золота, а деякі з напівдорогоцінного каміння, обпаленої глини або фаянсу. Їхньою метою було захистити тіло і надати йому сили в потойбіччя», — пояснює доктор Салім.
Крім того, в рот було покладено золотий «язик», щоб хлопчик міг говорити в потойбічному світі. У грудній порожнині був виявлений золотий жук-скарабей для допомоги на суді Осіріса, під час якого боги зважували «серце» людини і оцінювали, чи гідний він потойбіччя.
Інші новини: Знайдено 3000-річну гробницю єгипетських фараонів.