У Франції виявили неолітичний хутір віком 7000 років
Археологи виявили у Франції житловий комплекс споруд кам’яного віку. Про це повідомляє Кембриджський університет.
В епоху неоліту в західно-центральній частині Франції жили люди, які збудували безліч мегалітичних пам’яток, таких як кургани та дольмени. Довгий час археологи шукали будинки та інші побутові споруди тих, хто спорудив ці пам’ятники.
Тепер Вінсент Ард та його колеги ідентифікували перший відомий житловий комплекс, що належить одним із перших мегалітичних будівельників Європи. Спочатку археологічний пам’ятник Ле Пеу було виявлено під час аерофотозйомки у 2011 році. Тепер вчені виявили частокіл, що оточував «хутір» — кілька дерев’яних споруд, що датуються п’ятим тисячоліттям до нашої ери.
Це робить їх найстарішими дерев’яними спорудами в регіоні та першим житловим комплексом, збудованим сучасниками творців мегалітичних пам’яток. Було виявлено принаймні три будинки завдовжки близько 13 метрів. Їх купно розташували на вершині невеликого пагорба та обнесли частоколом. Незважаючи на частокіл, всі будівлі в Ле Пеу були спалені близько 4400 до н.е. Вчені відзначають, що з цього пагорба відкривається вид на кургани Тюссона, так що гіпотетично жителі Ле Пеу могли мати відношення до їхнього будівництва.
Однак, ймовірно, саме спалення запобігло подальшому використанню поселення і зберегло його в незмінному вигляді до наших днів.
Інші новини: Археологи знайшли давню єврейську купальню в Освенцимі.