Goodnews.ua


Які небезпеки чекають на тих, хто купив авто на «євробляхах»

Май 15
17:00 2018

Українці, що їздять на нерозмитнених автомобілях, все частіше потрапляють в поле зору криміналу. Днями в Пущі Водиці був знайдений “литовець” Audi A4, якого три тижні тому в Броварах відібрали у господаря в ході збройного нападу.

Чоловік приїхав на СТО, до нього підбігли троє, приставили в бік пістолет, наказали відійти, після чого зникли на автомобілі. Завдяки “сарафанному радіо” машину знайшли. Виявилося, що вона вже продана іншій людині і на ній висять польські номери!

Зміна громадянства

Заволодівши дизельним Audi A4 2003 року випуску, зловмисники оформили на нього підроблені польські документи і продали за $ 4500. При цьому, машину продали не через якісь підпільний автомайданчик, а на Центральному авторинку в Чапаївці. “Зараз ведеться розслідування, тому ми поки не можемо сказати нічого з приводу законності перебування цього транспортного засобу в Україні”, — говорять активісти.

Цікаво, що в підсумку активісти домоглися, щоб автомобіль віддали першому власнику на “відповдальне зберігання”, тоді як поліцейські наполягали, щоб поставити її на штрафмайданчик як речовий доказ.

Тривожний дзвіночок

У співтоваристві власників авто на єврономерах кажуть, що злочинці регулярно вибирають мішенями нерозмитнені автомобілі, хоча за допомогою розбою “бляхою” заволоділи вперше.

“Подібні випадки бувають, їх досить багато, але не в такій жорсткій формі. У вигляді розбою — це перший. Наприклад, продають автомобіль, маючи другий комплект ключів. Потім приїжджають вночі, забирають машину, роблять відновлення документів і знову виставляють авто на продаж. Схем дуже багато. Проти елементарних — коли крадуть номерні знаки — ми радимо робити дублікати, а оригінали номерів возити в багажнику. Також ми ведемо реєстр фірм, на яких реєструють автомобілі, через які не можна купувати автомобілі, тому, що вони на стадії банкрутства”, — говорить один з активістів спільноти власників авто на “єврономерах”.

У чому небезпека

Як самому перевірити історію авто, ми вже розповідали, але звертали увагу, що фізособі-іноземцю Литва, Польща, Німеччина та інші держави (так само як і їх компанії) можуть дати лише частину інформації. Багато відомостей там вважаються конфіденційними.

Кожен автомобіль перед покупкою або під час покупки можна перевірити і зрозуміти, в якому він юридичному статусі. Чи стоїть він на обліку, знятий обліку, чи має прострочений техогляд, страховку. Для всіх доступна і литовська Regitra.

Купувати чи не купувати авто “евробляхах” — особиста справа кожного. Позиція багатьох чиновників, журналістів і людей з цивілізованого автобізнесу з цього приводу негативна. Але в цілому варто мати на увазі, що купівля нерозмитнених автомобілів — заняття ризиковане.

“Є пропозиції з продажу польських / литовських / яких завгодно документів на автомобіль. Це можуть бути підробки. А якщо є пропозиція відносно “папірців”, значить, є і незаконно ввезені або викрадені автомобілі, яким вони потрібні”, — вважає автоексперт Сергій Креймер.

Джерело: svidok.online

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

«Клуб белого бизнеса»: Гетманцев рассказал о компаниях, которые попали в список

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua