Як здійснюється заміна двигуна автомобіля?
Іноді навіть капітальний ремонт не усуває усіх проблем, і тоді автомобілю потрібна заміна двигуна. Це надзвичайно складна процедура з технічного і юридичного погляду. Розповідаємо про всі нюанси, які слід знати перед її початком.
Процес заміни двигуна в сучасному автомобілі
Перший крок – підготовка. Для кращого доступу до моторного відсіку з машини знімають капот. Щоб уникнути пошкодження електроніки та випадкового удару струмом, варто від’єднати клеми акумулятора. З двигуна зливають мастило та антифриз. У деяких транспортних засобах для цього потрібна спеціальна апаратура – без неї у системі залишиться певна кількість рідини.
Після цього потрібно відокремити коробку перемикання передач від двигуна. Від маховика від’єднують механізм трансформації обертального моменту – зчеплення чи гідротрансформатор. З випускного колектора знімають вихлопну трубу. Мотор від’єднують від подушок, що встановлені на опорах.
Останній етап – найскладніший та найвідповідальніший. Двигуни сучасних автомобілів можуть бути оснащені десятками датчиків з різними типами дротів та роз’ємів. Важливо акуратно від’єднати їх від центрального блоку керування та запам’ятати, як саме вони підключаються. Саме тому роботу варто довірити професіоналам, які мають досвід заміни двигуна.
Мотор підіймають лебідкою, контролюючи міцність кріплень та рівень у горизонтальній площині. Встановлення нового вузла відбувається в зворотній послідовності. Силовий агрегат опускають на опори, підключають датчики, фіксують у належному місці. До нього під’єднують коробку передач та вихлопну систему. Далі заливають технічні рідини та подають живлення від акумулятора.
Юридичні нюанси заміни двигуна
Мотор автомобіля належить до номерних агрегатів. Його маркування вписується в офіційні документи, зокрема в технічний паспорт машини. Саме тому заміна двигуна при переобладнанні авто вважається процедурою, яка потребує реєстрації.
Якщо всі характеристики нового силового агрегата збігаються із зазначеними в техпаспорті, можна не квапитись. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1388, транспортний засіб у таких випадках не потребує термінової перереєстрації. Зміни в документах зроблять, коли ви звернетесь до МРЕВ, наприклад, під час продажу машини.
Якщо ж параметри двигуна, включно з об’ємом, типом палива та потужністю відрізняються, експлуатація транспортного засобу дозволяється тільки після перереєстрації. Для цього потрібно замовити відповідну послугу в МРЕВ та надати документи на силовий агрегат. Якщо його номер міститься в базі даних правопорушень, мотор заарештують, а ви станете фігурантом слідства. Тому запчастини можна купувати тільки в перевірених місцях.
Чи варто вдаватися до заміни двигуна?
Процедура заміни двигуна складна та марудна, тому спеціалісти «Бош Авто Сервіс» рекомендують вдаватися до неї у разі:
- незворотного пошкодження оригінального мотора;
- комплексного характеру несправностей – кілька деталей у різних частинах агрегата;
- необхідності суттєвої зміни характеристик – збільшення потужності чи зменшення витрат палива.