Goodnews.ua


Водіям нагадали, коли потрібно включати «аварійку» за правилами дорожнього руху

Март 13
16:20 2021

На практиці «аварійку» часто використовують для вираження подяки іншим учасникам дорожнього руху або для зупинки в місцях, де це заборонено.

Більшість сучасних автомобілів автоматично включає аварійку в разі екстреного гальмування на високій швидкості. Але українські Правила дорожнього руху регламентують її використання іншим чином, інформує Auto24.

Аварійна світлова сигналізація є попереджувальним сигналом. Головне її завдання – попередити або привернути увагу інших учасників дорожнього руху. Вона грає важливу роль в забезпеченні безпеки руху.

При цьому водії часто використовують аварійну світлову сигналізацію при парковці в заборонених місцях. Це робиться з метою надання цій зупинці виду вимушеної зупинки і запобігання отримання штрафу. Слід пам’ятати, вимушена зупинка це припинення руху через технічну несправність автомобіля або небезпеки, а не зупинка з особистих потреб водія.

Досить часто водії використовують « аварійку » як сигнал «подяки» іншим учасникам дорожнього руху.

Однак законодавство дозволяє використовувати аварійну світлову сигналізацію тільки в конкретних випадках.

Згідно п 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена:

  • в разі вимушеної зупинки на дорозі;
  • в разі зупинки на вимогу поліцейського;
  • в результаті засліплення водія світлом фар;
  • під час руху транспортного засобу з технічними несправностями;
  • на транспортному засобі, що буксирується;
  • на транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей з розпізнавальним знаком «Діти»;
  • на всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі;
  • у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Що стосується скоєння ДТП, то разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації передбачено також розміщення знака аварійної зупинки (п.п. 9.10).

Якщо ж транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна (в разі руху автомобіля з технічними несправностями, автомобіля на буксирі або перевозить дітей з розпізнавальним знаком «Діти»), водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на транспортному засобі (9.11.а).

Також в разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється в разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги (9.11.б).

Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 425 грн (ч. 2 ст. 122, ст. 125 КпАП). Це при звичайних обставинах. Якщо ж ці порушення спричинили створення аварійної обстановки, то водій може отримати або 680 грн штрафу, або позбутися водійського посвідчення на термін від шести місяців до одного року.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Что произойдет, если вы положите зубчик чеснока под подушку

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua