Goodnews.ua


Від них у водіїв лише неприємності: які автомобілі краще не купувати

Октябрь 15
21:25 2022

З моменту винаходу першої коробки передач пройшло вже більше ста років, але деякі спроби вдосконалити цю систему призводять до несподіваних проблем із нею.

Сьогодні ми розглянемо кілька проблемних коробок передач, які встановлюються на сучасних автомобілях. До цього рейтингу потрапили автоматичні роботизовані та варіаторні коробки передач. Попри те, що більшість автомобілістів знає, що в їхньому автомобілі встановлено «автомат», більш ретельне вивчення свого авто може допомогти уникнути серйозних проблем у процесі експлуатації.

На відміну від класичної автоматичної коробки передач (гідротрансформатор), далеко не всі роботизовані та варіаторні коробки є надійними і якщо людина бере автомобіль під важкі щоденні завдання, то витривалість подібних коробок передач може сильно засмутити власника. Серед усіх «роботів» та «варіаторів» є явні аутсайдери, про які сьогодні й йтиметься, повідомляє Bigmir.

Opel EasyTronic

Ця коробка передач з одним зчепленням встановлювалася на автомобілі марки Opel, Peugeot і Citroen, а також моделі Toyota з 2003 року по 2019 рік. В основі цієї коробки знаходиться звичайна 5-ступінчаста механіка з двома актуаторами для вичавлювання зчеплення та перемикання передач. Завдяки цьому, роботизована коробка вийшла компактною, легкою та економічною. Головна проблема, як і у більшості роботів, ховалася в алгоритмі управління.

Так, коробка перемикалася дуже повільно, і в деяких ситуаціях це призводило до серйозної небезпеки на дорозі. Наприклад, коли при обгоні коробка кілька секунд думала, перш ніж скинути передачу. Сумна ситуація на цих коробках була з надійністю, адже зчеплення витримувало не більше 30 000 км. Також на маленьких пробігах тут «вмирали» сервоприводи та мехатроніки.

Щоб коробка прожила хоча б 180 000 кілометрів, необхідно було на світлофорах ставити її в нейтраль, на підйомах утримувати ручним гальмом та скидати газ перед перемиканням.

Nissan RE0F10A

Друга назва цієї коробки – Jatco JF011E. Ця коробка встановлювалася приблизно на 30 моделей авто з 2005 по 2019 рік. Даний агрегат може працювати з двигуном 2,5 л і моментом, що крутить, до 250 Нм. Зважаючи на те, що кожен автовиробник модернізував коробку під себе, спостерігалася цікава особливість. Так, на автомобілях Mitsubishi (індекс F1CJA) і Renault (FK0/FR8) вона працювала в рази довше, ніж, наприклад, на автомобілі Nissan.

Серед проблем коробки власники відзначають сильний гул підшипників на пробігу 60 000-100 000 км. Також до цього пробігу мав тенденцію розтягуватися ремінь. При заміні ременя краще ставити посилений варіант. Після модернізації коробки у 2014 році та посилення всіх її вузлів та агрегатів середній термін життя однієї коробки став становити близько 200 000 км.

Ford MPS6 PowerShift

Робот на 6 ступенів із двома зчепленнями ставився на автомобілі з 2007 по 2016 рік. Спочатку це була коробка Getrag — 6DCT450, яку встановлювали на Ford і Volvo. Коробка підходить для двигунів з поперечною установкою і максимальним моментом, що крутить, до 450 Нм. У 2014 році пройшла модернізація цієї коробки, але вона не допомогла позбутися всіх проблем.

Проблемним у цій коробці було зчеплення, яке виходило з ладу на пробігу 50-100 тисяч кілометрів. Заміна зчеплення також вимагала налаштування та адаптації коробки, заради чого доводилося їхати до дилера. Також із проблемних елементів власники відзначали недовговічні соленоїди, підшипники та сервоприводи. Через конструктивні особливості замінити один елемент не завжди уявлялося можливим, тому ремонт міг вилитися в кілька тисяч доларів. Також у цієї коробки були певні проблеми з електронікою.

Volkswagen DSG7 DQ200

Однією з найбільш проблемних роботизованих коробок по праву вважається німецька DSG, яку встановлювали на більшість моделей концерну VAG: Volkswagen, Seat, Skoda і Audi. Коробка може переварити до 250 Нм моменту, що крутить, і здатна працювати в тандемі з 2-літровими двигунами.

Майже з самого початку встановлення цієї коробки на авто, власники почали скаржитися на сіпання при перемиканні, вібрації та швидке зношування дисків зчеплення. Перші проблеми з цією коробкою можуть з’явитися вже на пробігу в 50 000-80 000 км пробігу. Найбільше в коробці страждає блок управління, мехатронік та зчеплення.

Коробка зазнала двох модернізацій у 2011 та 2014 році. Після цього коробка стала в рази надійнішою, але деякі проблеми з цим роботом ще залишилися. Тому власникам авто із роботизованою коробкою DSG радять використовувати її максимально акуратно.

Share

Статьи по теме

Останні новини

Довбик поблагодарил Жирону за трофей Пичичи

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua