В Україні планують значно збільшити кількість камер фото- та відеофіксації порушень ПДР
У Міністерстві внутрішніх справ мають намір встановити по всій країні 600 камер автофотовідеофіксації протягом трьох-чтотирьох років. Як передає «Укрінформ», про це розповів радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.
Як зазначається у повідомленні, кожного року в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців. За інформацією МВС України, 30% ДТП відбуваються через перевищення швидкості. Ще приблизно 20% ДТП на українських автошляхах — через порушення правил маневрування. Ще 10% — через водіїв у стані алкогольного сп’яніння.
«Цей «кривавий урожай» збирає порушення швидкісного режиму. Тобто там, де треба їхати 50 км/год плюс дозволених 20, людина їде 180 км/год, бо вважає, що у неї хороший автомобіль і вона вправний водій у свої 19 років», — зазначив представник МВС.
Українські правоохоронці за зразок беруть досвід Польщі, де на дорогах встановлено понад 400 відеокамер, і на третину зменшилася кількість ДТП.
«Ми встановили 55 камер в Києві та Київській області. В перспективі — встановлення по всій країні 600 камер протягом 3-4 років», — заявив радник міністра внутрішніх справ.
Варченко нагадав, що безпека на дорогах — це пріоритет №1 згідно зі Стратегією безпеки руху, яку уряд затвердив наприкінці минулого року. Її мета — знизити смертність внаслідок ДТП щонайменше на 30% до 2024 року.
Раніше повідомлялося, що упродовж 2020 року в Україні трапилося 3 327 ДТП за участю дітей. Внаслідок аварій загинули 156 дітей віком до 18 років, а 3 681 отримали травми.
Як повідомляв Укрінформ, 21 грудня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, розроблену на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.
У 2021 році на реалізацію Держпрограми передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу; влаштувати нові демпферні системи, комплекси «Зважування у русі» для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування; розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 комплексів автоматичної фіксації; придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий