«Таврію» ЗАЗ-1102 перетворили на спортивний болід для ралі
Цікавою особливістю радянського автопрому є те, що з його конвеєра не зійшло жодного автомобіля, який можна було б назвати гоночним або ралійним, так що для того, щоб виступати на міжнародних перегонах, інженерам та конструкторам доводилося робити щось на основі вже існуючих та далеко не найшвидших моделей. Таким чином, до перегонів вирушали і «Запорожці», і «Таврії». Про останню розповідає «Стіна» з посиланням на інформаційний портал «Все про ЗАЗ».
Зібрали гоночну версію в 1986 році і, що характерно, модифікували її не в Тольятті, і навіть не в одному з конструкторських бюро ЗАЗ, на якому згодом з’явиться інша гоночна модифікація «Таврії», а в Естонії.
Естонцям такий проект віддали не випадково — вони напрочуд добре допрацьовували автомобілі та адаптували їх під гоночні реалії, підтвердженням чого є такі машини як LADA-VFTS та LADA EVA.
Керував процесом доопрацювання К. Кеель, голова спорттехклубу студії «Естрекламфільм», тому кінцевий автомобіль отримав назву «Таврі ЕРФ». Двигун «Таврії» безперечно піддавався форсуванні, проте від нього вирішили відмовитися на користь потужнішого двигуна з ВАЗ-2106, який нерідко ставили на подібні гоночні версії радянських машин.
Для хорошого балансу компонування «Таврії» змінили на середньомоторне, прямо за передніми сидіннями. У двигуні вдосконалили головку блоку циліндрів, систему впуску палива та вихлопну систему, що, зрештою, дозволило «видавити» з двигуна «Жигулів» 140 к.с.
Інший невід’ємною частиною спортивного автомобіля – ходова. Стокова підвіска не впоралася б із доопрацьованим двигуном, тому її замінили незалежною, а також встановили нові колеса більшої розмірності.
Окремої згадки стоять аеродинамічні властивості «Таврії ЕРФ». У машини збільшилася колія, так що для кращої аеродинаміки на машину встановили пластикові обважування, завдяки яким автомобіль виглядав досить потужно, але водночас важив всього 800 кг.
Таким чином, естонцям вдалося перетворити ЗАЗ-1102 на повноцінний і дуже вдалий гоночний автомобіль, тому залишається лише шкодувати, що на змагання він так і не потрапив, втім, як і наступні проекти на основі «Таврії».