Goodnews.ua


Стало відомо, які обороти двигуна треба тримати взимку

Ноябрь 18
15:20 2022

Зима – складний період як для силових агрегатів автомобіля, так і для автовласника. Мало хто з автомобілістів пам’ятає, що від оборотів, на яких переважно експлуатується двигун, залежить не лише його довговічність, а й безпека водія та пасажирів, пише AmperCar.

Вважається, що оптимальний діапазон оборотів атмосферного двигуна лежить у межах 2500-4500 об/хв. Для турбованого агрегату нижня межа може бути знижена до 2100 об/хв. Іншими словами, будь-якому мотору найкорисніше працювати, видаючи приблизно 50-70% від максимального крутного моменту. Вищесказане цілком справедливе й у зимової експлуатації. З тим застереженням, що при русі з двигуном, який ще не встиг прогрітися, варто тримати його оберти нижче — в районі 2500 об/хв. Все сказане вище легко втілюється в життя на ТЗ з механічною КП. А власники машин з “автоматами” різних типів можуть сказати, що для них “казки” про обороти двигуна безглузді.

Мовляв, АКП сама обирає, на яку передачу їй перейти. Відповідно, впливати на швидкість обертання коленвала «движка» людина, що сидить за кермом, нібито не може. Справді, більшість автомобільних «мозків» налаштовані працювати мотора на мінімально можливих (у конкретній ситуації) оборотах. Для цього КП завжди прагнуть перейти на найвищу з можливих передач. Їх так налаштовують автовиробники у примарній гонитві за екологічністю. Проте більшість АКП все-таки дозволяють водієві впливати на обороти двигуна, припиняючи прагнення силових агрегатів до «холостих». Тільки на зовсім бюджетних моделях легковиків у їх примітивних «автоматів» немає режиму роботи КП під назвою «спорт».

В інших він, як правило, присутній. Тим часом, переключивши трансмісію в «спортивний» режим, ми змушуємо її завжди, за будь-якої швидкості руху, намагатися тримати знижену передачу і, відповідно, трохи підвищені обороти мотора. У якихось авто “в спорті” мотор не опускає їх нижче 2000 за хвилину, в інших тримає мінімум 2500. Деякі “автомати” мають опцію ручного перемикання передач. Тут все просто: водій сам їх переклацає кнопкою або хитанням джойстика КП, підтримуючи оптимальні обороти “движка”. Результат один: двигун працює в оптимальному для себе режимі та живе довше. Хоча, звичайно, палива при цьому він витрачає трохи більше.

Зауважимо, що особливо корисно тримати трохи підвищені обороти двигуна взимку. У цьому випадку він може швидко видати велику потужність, — наприклад при необхідності зробити швидкий маневр. Але головне, що в умовах слизької зимової дороги може виникнути необхідність у плавному уповільненні, так, щоб машину не потягло через втрату зчеплення з дорогою. Що дуже зручно та безпечно робити шляхом гальмування двигуном. Працюючим майже “на холостих” мотором такий прийом не виконати, це можливо тільки на підвищених оборотах. Таким чином, взимку особливо рекомендується постійно їздити з двигуном, чий колінвал крутиться зі швидкістю 2500 об/хв і трохи вище. Буде цілей і двигун, і машина, і її водій із пасажирами.

Share

Статьи по теме

Останні новини

Экс-форвард Шахтера вернулся на Родину

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua