Що обов’язково треба покласти в багажник автомобіля взимку
Щоб зима не застала зненацька, необхідно заздалегідь підготувати автомобіль до експлуатації в морози, ожеледицю та хуртовини. Звичайно, виконати всі технічні роботи без допомоги фахівців зможуть далеко не всі автомобілісти, але з доукомплектацією багажника всім необхідним впораються всі, пише «Автоцентр».
Напередодні зими необхідно покласти до багажника скребок, щітку для снігу, розморожувач замків та шибок, буксирувальний трос, комплект запасних лампочок, ланцюги протиковзання, дроти для прикуповування автомобіля та складану лопату для снігу.
Щодо технічної підготовки, то тут все складніше. Щоб вранці не довелося судомно намагатися завести автомобіль, необхідно до холодів перевірити ступінь зарядки АКБ та стан свічок запалювання. Перевіряють акумулятор за допомогою ареометра або вилки навантаження. Справа в тому, що після двох-трьох років експлуатації ємність АКБ може впасти до рівня, при якому запуск двигуна за дуже низьких температур буде проблемним. Вирішити це можна банальною заміною батареї або повним перезарядженням за допомогою спеціального пристрою. Що стосується свічок запалювання, то їх профілактика полягає у видаленні нагару та регулюванні міжелектродних проміжків. Перевіряють свічки на спеціальному стенді під тиском.
Радикально позбутися багатьох зимових проблем та незручностей можна шляхом встановлення передпускового підігрівача. За командою з брелока, мобільного телефону чи запрограмованого таймера він розігріє двигун та салон автомобіля перед поїздкою.
Процес підготовки до зимової експлуатації склоомивача та склоочисника у всіх автомобілях однаковий. У бачок омивача заливають рідину, що незамерзає, а склоочисник по можливості озброюють зимовими щітками, механізм яких захований у гумовому чохлі. Також можна використовувати всесезонні щітки, у яких сталевий пружний елемент залитий гумою.
Підготовка паливної системи полягає у очищенні від сміття та води. Для цього можна використовувати присадки до палива або провести очисні роботи після демонтажу форсунок та бензонасосу. Фільтруючий елемент бензонасоса змінюється або миється за допомогою будь-яких розчинників (ефективніша рідина для чищення форсунок). При надлишку води в баку у разі замерзання можуть виникнути проблеми з бензонасосом. Видалити її можна двома способами: шляхом повного відкачування палива з бака або заливанням у бак спеціальних присадок.
Щоб автомобіль не заносило на слизькій дорозі, необхідно провести ревізію гальмівної системи, перевірити ступінь та рівномірність зношування колодок, а також зношування й геометрію дисків та барабанів. За наявності явних недоліків дефектні деталі слід замінити. Перевіряти ефективність роботи гальмівних механізмів різних коліс можна на гальмівному стенді або імітуючи екстрене гальмування на сухому асфальті. В останньому випадку людина збоку має контролювати момент блокування різних коліс. Якщо колеса однієї осі блокуються неодночасно, необхідно усунути причину цього.
Якщо під капотом дизельний двигун, бажано перевірити працездатність свічок розжарювання, а до багажника покласти антигелеві присадки до літнього ДП. Також потрібно перевірити та обслужити акумулятор й форсунки.
Кузов автомобіля через похолодання не завдає таких серйозних проблем, як акумулятор або гальма, проте вони є. Так, примерзлі ущільнювачі можуть разом із пластиком створювати неприємний звуковий фон у салоні. Крім того, зима залишає на кузові «мітки», якщо на його лакофарбовому покритті є сколи, а він не оцинкований. Щоб у цих місцях не утворилися осередки корозії, їх необхідно загерметизувати за допомогою ремкомплекту (включає фарбу та лак) або антикору. А щоб лакофарбове покриття менше дряпалося льодом, кузов потрібно покрити твердим воском або наклеїти захисну плівку.