Goodnews.ua


Покращення! В Україні права отримуватимуть без автошколи

Февраль 03
19:01 2019

В Україні хочуть спростити процедуру отримання водійського посвідчення, аби здавати на права без навчання в автошколі

Ні для кого не таємниця, що процедура отримання водійського посвідчення в Україні надзвичайно бюрократизована. І потребує не лише чимало коштів (лише офіційно за навчання в автошколі потрібно сплатити зо 3-4 тисяч гривень), але й відмінної витримки, аби зібрати необхідні довідки.

Тому не дивно, що в Україні налагоджено ринок платних послуг щодо отримання водійських посвідчень без особливих клопотів для себе. Система надзвичайно проста – платиш певну суму посереднику і в результаті і нібито закінчив навчання в автошколі, і права отримав після здачі іспитів.

Водночас, якщо хтось хоче самостійно опанувати знання щодо правил дорожнього руху та водіння авто і згодом здати на права – то у нього нічого не вийде. Бо чинним законом не дозволено самостійно опановувати ці знання та навички. І на підставі цього здавати іспити для отримання водійського посвідчення.

Тому в уряду є ініціатива, аби спростити порядок отримання водійського посвідчення. Тобто усунути посередника – автошколу.

— Сьогодні, щоб отримати права, потрібно підготувати пакет документів, пройти декілька етапів процедур і перед екзаменом пройти обов’язкові платні курси — в середньому 140 годин навчання. Самостійна підготовка до екзаменів не рахується, — зауважив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. — Досвід багатьох країн світу, зокрема Німеччини, Британії, Норвегії, Чехії та Польщі свідчить що це можна зробити, і цим життя громадян буде простішим та комфортнішим.

За підсумками розширеного засідання робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг у регіонах було доручено МВС України разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та іншим зацікавленим органам вивчити кращий світовий досвід для можливості спростити отримання цієї послуги. Зокрема, можливість самостійного обирання програми підготовки: або за допомогою курсів, або самостійно, та ввести інститут екзаменаторів. Окрім того, прямувати до спрощеного отримання медичної довідки — менше лікарів та можливість подати меддовідку в онлайн-режимі.

Щоправда, зважаючи на величезну кількість аварій на дорогах, які дуже часто трапляються саме через нехтування елементарними правилами руху та їхнє незнання, це може призвести до хаосу на дорогах.

— Теоретично людина може вивчити самостійно знаки, правила руху тощо, але без водія-наставника опанувати водіння буде дуже складно. Навіть якщо людину буде вчити її знайомий з великим досвідом за кермом, то це не оберігає їх від помилок. Тобто якісь помилки майбутній водій буде сприймати за правила, — каже інструктор з водіння Володимир. – Дорога не пробачає помилок та нехтування правилами. І навіть якщо людина зможе скласти іспити та отримати водійське посвідчення, це не гарантує того, що вона справді опанувала усі необхідні навички.

Водії також по-різному ставляться до таких інновацій. Усі розуміють, що потрібно зменшити бюрократичну складову, бо вона породжує корупцію. Але, з іншого боку, це може призвести до того, що на дорогах масово з’являться водії, які не знають елементарних правил.

— Це непогана ініціатива, бо усі знають, як багато майбутніх водіїв ставляться до навчання в автошколах – відвідують заледве кілька занять. Тому їхні знання надзвичайно низькі, — каже водій з 30-річним стажем Олександр Вікторович. – Є і зворотній бік медалі – а яким чином вони згодом складають іспити та отримують права? Але однозначно процедуру цю потрібно спростити, бо це спричиняє чимало незручностей та клопотів.

Як сьогодні в Україні отримати водійське посвідчення

Отримати посвідчення водія вперше: поетапна інструкція

Для отримання посвідчення водія необхідно пройти три основні етапи:

— навчання в автошколі,

— скласти іспити в сервісному центрі МВС,

— отримати посвідчення водія.

Для запису на курси із підготовки водіїв потрібні такі документи:
— заява на ім’я керівника установи (із зазначенням місця проживання та бажаної категорії посвідчення водія);

— паспорт (пред’являється особисто);

— копія ідентифікаційного коду;

— чотири фотографії розміром 3,5х4,5;

— медична довідка.

Після проходження навчання та складання внутрішніх тестів необхідно пройти іспит у будь-якому зручному за місцем розташування сервісному центрі МВС.

Іспити складаються з двох частин:

— теоретичної (тестування на комп’ютері, за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 питань, при цьому допускається не більше, ніж 2 помилки);

— практичної (при успішному проходженні теоретичної частини іспиту надається допуск до практичного іспиту, і цей результат вважається дійсним протягом трьох місяців).

Для довідки

Прив’язки до місця реєстрації та проходження навчання немає.

Якщо допустили більше, ніж 2 помилки, чи не вклалися у визначені 20 хвилин, до практичної частини іспиту майбутнього водія не допустять.

Теоретичний іспит можна здавати необмежену кількість разів, а практична частина обмежена 3-ма спробами.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Как можно будет получить отсрочку через «Резерв+»: объяснение Минобороны

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua