Плутають навіть досвідчені автомобілісти: водіям нагадали про поширене порушення за кермом
У серпні на українських дорогах з’явився новий дорожній знак, проте навіть з давно існуючими можуть виникнути проблеми — нерідко водії плутають поняття «зупинка» та «стоянка».
«Апостроф» розповідає, у чому різниця та як уникнути штрафу.
Основна відмінність – фактор часу: стоянка передбачає тривалість, а зупинка – короткочасний маневр. При цьому не у всіх випадках зупинка забороняється в місцях, де діє заборона на стоянку. Однак стоянка там, де заборонена зупинка – завжди порушення.
Зупинка — це навмисне припинення руху строком до 5 хвилин через посадку/висадку людей, завантаження/вивантаження вантажів. При цьому ПДР допускають і перевищення цього терміну з обов’язковим обґрунтуванням причин. Про заборону зупинки свідчить такий знак:
Стоянка — це навмисне припинення руху, тривалістю більше 5 хвилин, не обумовлене посадкою пасажирів або завантаженням. Про заборону стоянки свідчить такий знак:
Важливо розуміти, що згідно з логікою, знак, що забороняє зупинку (дві схрещені червоні смуги на синьому фоні) автоматично забороняє і стоянку. Тоді як знак «Стоянка заборонена» (одна червона смуга на синьому фоні) припускає зупинку.