Goodnews.ua


Обов’язкове страхування значно подорожчає вже у вересні

Июнь 20
19:00 2019

Для жителів міст-супутників Києва і для власників «евроблях» подорожчає автоцивілка. Нові вимоги будуть оприлюднені в найближчі дні, а вступлять в силу вже в вересні, пише Автотема з посиланням на Авто24.

Нацкомфінпослуг змінила коригуючі коефіцієнти, які впливають на вартість автострахування. Про це йдеться в розпорядженні регулятора №538 від 9 квітня, яке буде оприлюднено Мін’юстом, а вступить в силу з вересня.

Село — дешевше

Зараз в ціні автоцивілки ключовим є місце реєстрації автомобіля, а не місце прописки його власника. За новими правилами все буде навпаки — буде враховуватися місце реєстрації та проживання власника, а не реєстрація авто.

Найбільше від цього виграють жителі сіл і невеликих міст — ціна на страховки для них знизиться на третину.

Також на знижки (близько 10%) можуть розраховувати і власники електромобілів, яких в Україні налічується понад 20 тисяч.

Супутники Києва плюс 10

А от мешканцям міст-супутників столиці (Броварів, Борисполя, Бучі, Вишгорода, Ірпеня, пр.) Доведеться платити за автоцивілку більше на 10%.

Ще дорожче обійдеться страховка і для власників «евроблях» — автомобілів на іноземних номерах. «Підвищуючий коефіцієнт до тарифу для них раніше був 2-4, а тепер він збільшений до 5-10. Ми вважаємо це нововведення справедливими, так як ціни на страховку для зарубіжних авто наблизяться до європейських, як і повинно бути», — зазначив член Комісії Денис Ястреб.

Львів і Дніпро — дорожче

Також зросте вартість автоцивілки для жителів Дніпра і Львова через скорочення зон страхування з семи до шести. Дніпро, Львів, Одеса, Харків тепер включені в другу зону, хоча раніше перебували в третій. При цьому коефіцієнти для Дніпра і Львова підвищаться з 1,8-2,8 до 2,3-3,5, які зараз застосовуються до Одеси і Харкова.

Щоб заощадити, жителі цих міст, а також міст-супутників столиці можуть купувати онлайн-страхування. Для таких полісів компанії зможуть використовувати понижуючий коефіцієнт до 0,9.

У Комісії не виключають, що заощадити деякі автовласники захочуть і за рахунок того, що, проживаючи в мегаполісі, будуть купувати страховку за місцем своєї або родичів прописки де-небудь в селі. «Ми не можемо виключити таких випадків, але очікуємо, що явище не буде носити масовий характер», — говорить Денис Ястреб.

У будь-якому випадку страховик, використовуючи більш широкий діапазон коефіцієнтів, зможе точніше оцінити вартість ризику, який бере на себе.

Компенсації виростуть

Найбільш важливим моментом нових правил, за словами голови Комісії Ігоря Пашко, є все-таки не зміна коефіцієнтів, а підвищення лімітів виплат по автоцивілці. Так, з вересня максимальний розмір компенсації збитку майну підвищиться з 100 тисяч грн до 130 тисяч грн, а по життю і здоров’ю — з 200 тисяч грн до 260 тисяч грн.

«Підвищення лімітів дозволяє більш повно компенсувати збитки при аваріях. І це важливий крок на шляху поступового приведення лімітів автоцивілки до європейських вимог», — зазначає голова Нацкомфінпослуг Ігор Пашко.

За його словами, не менш важливі і знижки клієнтам, які оформили електронний поліс. Це буде стимулювати електронну комерцію в страхуванні.

Нагадаємо, попереднє підвищення лімітів, відразу в два рази, відбулося в січні 2016 року: по збитку майну — з 50 тисяч грн до 100 тисяч грн, а по життю і здоров’ю — зі 100 тисяч грн до 200 тисяч грн. За три роки споживча інфляція склала 40%, тому нинішнє підвищення на 30% виглядає помірним.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Дебютант Динамо в Лиге Европы поделился эмоциями от матча против Галатасарая

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua