Goodnews.ua


Краще обходити стороною: які вживані автомобілі не варто купувати

Февраль 03
10:28 2022

Як відомо, ціни на нові машини постійно зростають. Причому зростають і рекомендовані роздрібні ціни, і встановлені в рамках продажу дилерами марки. Доходить вже до абсурду і часом, за комплект килимків та різні дрібні аксесуари просять по кілька десятків тисяч гривень.

Принцип простий – або купуй, що пропонується, або проходь мимо. Є ще третій варіант – спробувати замовити потрібну машину у потрібному виконанні та чекати, чекати, чекати. Але далеко не факт, що така машина до вас приїде хоча б протягом року-півтора. Тому зараз багато хто намагається урвати, що є в автосалоні, бо розуміє, що далі буде лише гірше. Втім, рік у рік купівельна спроможність вже знижується і по-справжньому народних машин без пробігу, на жаль, не залишилося. Тому останньою надією зараз є вторинний автомобільний ринок.

На жаль, але і тут ситуація змінюється за інерцією – виходячи із ситуації, що склалася на ринку нових машин. Тож і тут ціни вже низькими не назвеш. Тим не менш, на вторинному ринку є, з чого вибрати і асортимент тут, як і раніше, широкий.

Але, як відомо, якщо купуючи нову машину, ти починаєш писати історію її експлуатації із чистого аркуша, то вживаний автомобіль – це продовження історії від минулих власників. Останні, у свою чергу, могли вносити будь-які зміни до самого авто і ось про це ми поговоримо далі.

Avtosota склала ряд критеріїв, які дозволяють орієнтуватися на вторинному ринку та уникати певних автомобілів.

Відсутній каталізатор

Каталітичний нейтралізатор встановлюється на сучасні та відносно сучасні автомобілі – в основному, коли їх двигун відповідає нормам Євро-3 і вище. Це пов’язано з тим, що виробники турбуються про навколишню атмосферу і цей вузол дозволяє знизити кількість шкідливих викидів в атмосферу, а в деяких випадках – підняти паливну економічність транспортного засобу.

Але на вторинному ринку зустрічаються автомобілі, які не мають каталізатора. Відбувається це з низки причин. Основна – це зношування каталізатора, тому замість його заміни на новий, замість видаленого каталізатора вставляється так звана обманка, яка дозволяє зберегти вихідні параметри двигуна.

Ще одна причина – це тюнінг двигуна, обумовлений бажанням власника зробити машину швидшою і динамічнішою. Загалом, це вже вважається користувальницькою переробкою.

І знаєте, ми не схвалюємо відсутність каталітичного нейтралізатора. Головна причина – це складнощі під час проходження технічного огляду. З цього року, він почне діяти і на території України. При цьому проходити техогляд потрібно при перепродажі машини, яка старша за чотири роки – у цьому і криється пастка для потенційного покупця такого авто. Тому, щоб уникнути зайвих витрат, від такого транспорту простіше відмовитися зовсім.

Перероблена оптика освітлення

Здебільшого акцент ми робимо на головні фари. Не секрет, що багато українських автовласників незадоволені тим, як світять фари на їхніх машинах. Отже, у цьому напрямі можуть бути здійснені деякі доопрацювання користувача.

Знову ж таки, у випадку з фарами акцент робиться, скажімо, на встановлення ксенонових або світлодіодних лінз. Про лампочки ми промовчимо, бо їх замінити особливих труднощів не складає. А ось, з лінзованими модулями все набагато складніше.

Особливо, складно в тих випадках, коли лінзи на ксенони або світлодіоди ставляться в галогенну оптику – вона не призначена для таких ламп і справа тут не так у конструкції самої оптики, як у вимогах. Зокрема, якщо встановлюєте або допрацьовуєте головну оптику, потужність світлового потоку якої вище 2000 люменів, то повинні бути встановлені автоматичний коректор кута нахилу фар, омивачі. Якщо їх немає, то готуйтеся до серйозних санкцій із боку органів правопорядку.

Та й пройти техогляд, знову ж таки, з переробленою оптикою не вдасться. Знову ж таки, це зайві проблеми.

Гнилий кузов

Якщо у машини прогресуюча корозія кузова, то навряд, до цього будуть сильно прискіпуватися при проходженні технічного огляду або співробітники поліції. Однак це потрібно для самого потенційного автовласника.

Слід розуміти, що гнилий кузов – це не лише негативне естетичне та візуальне сприйняття такого автомобіля. Це ще й негативний вплив на кузовну структуру самого кузова, бо іржа може вражати силові елементи, тим самим погіршуючи рівень пасивної безпеки.

Крім того, гниючий кузов не найкраще позначається на поведінці автомобіля на дорозі. Тому керованість у такого транспортного засобу буде не найкращою стороною, та й загалом, нічого хорошого від гнилого кузова чекати не варто.

Share

Статьи по теме

Останні новини

Німецькі ультраправі розпочали передвиборчий з’їзд на тлі протестів

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua