Goodnews.ua


Електрокари можуть привести до світового колапсу електроенергетики

Ноябрь 11
13:25 2020

Уже через 10 років для електромобілів потрібно збільшити обсяг атомної електроенергії, що виробляється в світі, у півтори разу. Це неможливо навіть технічно, не кажучи вже про фінансову сторону справи, пише Auto24 з посиланням на дослідження Федерації роботодавців автомобільної галузі (ФРА).

Згідно прогнозів IEA (Sustainable Development Scenario 2030), якщо через 10 років електромобілі будуть заряджатись ввечері, то вони потребуватимуть 60 ГВт до пікового попиту в Китаї, 50 ГВт в Сполучених Штатах та Європейському Союзі та 20 ГВт в Індії до 2030 року.

На глобальному рівні це еквівалентно приблизно половині встановлених потужностей атомної енергетики у 2018 році.

Однак 60% пікового навантаження, пов’язаного з електромобілями, можна уникнути, змінивши час зарядки електромобілів на кілька годин, йдеться у дослідженні Федерації роботодавців автомобільної галузі (ФРА).

Якщо власники заряджатимуть свої електромобілі вночі, то їх внесок у пікове навантаження падає до менше 2% у Китаї та Індії та до близько 4% у США і Європейському Союзі.

В цілому, за сценарієм ІЕА, електричні транспортні засоби матимуть 4% світового річного попиту на електроенергію (для порівняння – зараз цей показник складає 0,3%). За прогнозами, до 2030 року кількість електромобілів сягне 250 мільйонів на основних ринках електромобілів (Китай, ЄС та США), що може спровокувати зростання частки зарядки в піковий період до 4-10% в цих регіонах.

Навіть 10% збільшення пікового навантаження для великої країни – це серйозна проблема, яка потребує мільярдних вкладень у енергетику. Однак існує вихід: впроваджувати системи Vehicle-to-Home та Vehicle-to-Grid (V2H та V2G), тобто робити з електромобіля не лише споживача електроенергії, але й джерело її.

Якщо ці технології будуть працювати зі всіма електромобілями, то у 2030 році в Китаї, Індії, ЄС та США це допоможе уникнути потреб у виробництві електроенергії в 380 тераватт-годин (TWh) під час пікового попиту. Це майже еквівалентно загальному обсягу споживання електроенергії в Італії у 2018 році.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Сборная Украины U-21 узнала соперников на Евро-2025

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua