Goodnews.ua


Чому вигідно возити автомобілі з США

Сентябрь 15
16:00 2018

Останнім часом українці все частіше привозять старі автомобілі з Америки. Наскільки вигідно везти такі машини через океан?

Автомобілі з США все частіше з’являються на українських дорогах. Це не обов’язково американські моделі – з Америки везуть “японців”, “корейців” або навіть “європейців”. Причому найсвіжіших років випуску. Іноді автомобілі з далекої Америки вести навіть вигідніше, ніж з “близькою” Європи.

Дійсно, багато хто чув, що в США автомобілі набагато дешевше, ніж в Україні. Наприклад, нова Toyota Camry в українського офіційного дилера коштує від 30 тис. Доларів, в американського – від 23,5 тис. Що стосується старих автомобілів, то різниця ще більше.

Причина дешевизни в тому, що США – найбільший авторинок в світі – там продається близько 18 млн. легкових автомобілів в рік! Наприклад, Ford продає близько 2,6 млн. автомобілів в рік, Toyota – 2,4 млн., Honda – 1,6 млн. автомобілів. Відповідно, і конкуренція між виробниками величезна. Результат – автокомпанії там заробляють на обсязі, а не на націнці, як в Україні. Тому і ціни нижчі.

Американські зарплати в кілька тисяч доларів на місяць дозволяють купити автомобіль будь кому, навіть пенсіонеру. Тим більше, що американці зазвичай купують нові машини в кредит або лізинг з мінімальними відсотками, так що нова машина їм обходиться в 150–250 доларів місяць. Але якщо вона ламається, починається інша економіка.

“Вартість робочої сили в США дуже висока – 60-150 доларів на годину, і якщо автомобіль потребує ремонту, його дешевше продати, – каже Андрій Іванов з компанії Carsfromwest. – Особливо це стосується машин після ДТП. Наприклад, якщо після аварії спрацювала подушка безпеки, її заміна обійдеться в понад 1000 доларів. А якщо спрацювало кілька ейр-бегів? У випадку, коли вартість ремонту автомобіля перевищує 50% її ринкової вартості, машина здається в утиль. І виставляється на продаж через страховий аукціон Copart або IAAI”. Саме такі автомобілі найвигідніше купувати в Америці.

Втім, не обов’язково брати биту машину – на аукціонах часто продаються за дуже привабливими цінами автомобілі після викрадення, граду, лізингу або прокату, за несплату кредиту, потопельники або після загорянь в салоні електроніки. “Такі машини коштують 50–60% від ринкової ціни США і відновлювати їх частіше за все не потрібно”, – говорить Дмитро Буряк з компанії Carsfromwest. – Але треба бути дуже обережним, оскільки подібні машини нерідко приховують в собі приховані пошкодження. А їх можуть розпізнати тільки професіонали, які знають специфіку американського ринку вживаних автомобілів “.

На відміну від європейських автомобілів, у американських – прозора історія. Є маса сервісів, яка дозволяє дізнатися всю історію автомобіля – коли він був куплений, коли робили ТО, заміну коліс, деталей, чи був битим, що міняли і т.д. – Carfax, Autocheck, NMVTIS, EpicVin. Вони за невелику плату відкривають цю інформацію кожному бажаючому за VIN-номером автомобіля.

Невеликий і чесний пробіг – ще одна перевага автомобілів з США. Дороги там хороші, тобто підвіска не страждає. Хоча у американських моделей вона м’якше налаштована, ніж у європейських версій. “Пробіг на старих автомобілях з США завжди чесний – за його “скручування” передбачена відповідальність, у багатьох штатах навіть кримінальна, – стверджує Андрій Іванов. – При цьому сумарний річний пробіг рідко перевищує 10 тисяч миль на рік – інакше лізингові платежі збільшуються, а це невигідно власникам”.

Через незначне пошкодження ремонт цієї Audi 2018 року у США обійдеться у $18 881, тому її продають за $9 800. В Україні її відновлення обійдеться у кілька разів дешевше.

Технічний стан автомобілів в США дуже гарний, а комплектації досить багаті. Якісний сервіс, відмінне паливо (часто – низькооктановий бензин), сухий клімат в південних штатах – ці фактори впливають на те, що машини там не іржавіють і добре обслужені.

Звичайно, є і мінуси. Привезти машину з США досить дорого, тому покупка автомобіля з Америки має сенс тільки для машин, які коштують в нас не менше 10–20 тисяч доларів. До того ж в США практично немає дизельних легковиків, з механічною коробкою передач, відсутні багато європейські бренди і моделі. У той же час на ринку багато економічних гібридних машин і електромобілів – адже саме з США приїхали більшість тих Nissan Leaf і Tesla, які сьогодні їздять по українських дорогах.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Винисиус мог принести Бразилии победу над Венесуэлой, но не забил пенальти

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua