Підозри проти Полякова і Розенблата – це дві окремі справи – експерт
Сьогодні регламентний комітет Верховної Ради України почне розгляд подання проти четвертого народного депутата – Максима Полякова. Про перспективи цієї справи видання Знай.юа запитало у політолога Петра Охотіна.
«Перш за все потрібно відзначити, що матеріали проти М.Полякова і Б.Розенблата – це дві окремі справи» – вважає експерт.
Прокурори намагаються показати, що у Верховній Раді начебто діяло організоване злочинне угрупування у складі двох народних депутатів, їх помічників, охоронців та оперативників НАБУ. Насправді, вже всі сторони визнають, що ці депутати були між собою фактично не знайомі, працювали в різних комітетах, обрані від різних областей. Єдине, що їх звело разом – до помічників обох депутатів звернувся агент НАБУ з пропозиціями вносити поправки до законів. У справі фігурують описи зустрічей у ресторанах депутата Б.Розенблата, а депутат М.Поляков в цих ресторанах не помічений, очевидно відмовився від переговорів із агентом на самому початку.
Особливий інтерес детективів НАБУ до персони М.Полякова помітний, але, судячи з публічної інформації, зібрати хоч якісь докази його протиправних дій агентам так і не вдалося. І прокурори не наводять достовірних фактів вимагання коштів чи прийняття якихось корупційних рішень – також. Слідство плутається в сумах, які фігурують у справі: від переданих 7,5 тисяч доларів за внесення поправки (космічні просто ціни за непрохідну поправку) до мішка з 300 тисячами мічених доларів, які так і не були отримані жодним з депутатів чи посадовців.
Читайте також: Корпоративна солідарність: кого навряд позбавлять недоторканності
Спроби створити штучні докази там, де їх не було, привело до процесуальних порушень та зустрічних звинувачень. Вже на перших засіданнях регламентний комітет нагадав правоохоронцям, що стежити чи записувати розмови народних депутатів заборонено законом без дозволу на те Верховної Ради. Після майже розбійного нападу оперативників на дружину М.Полякова з метою вкрасти мобільний телефон – відкрито кримінальне провадження. Так само оприлюднена інформація про порушення при затриманні та допитах помічників народного депутата.
«Можна з впевненістю прогнозувати, що регламентний комітет заверне справу Полякова назад правоохоронцям.» – вважає П.Охотін. «Більше того, в цій справі депутати можуть задати серйозні питання по тому, якими способами і на якій правовій основі агенти НАБУ працюють в приміщеннях Верховної Ради проти народних депутатів і їх помічників. Адже ідеться не про викриття і документування якихось діючих протиправних схем. Ситуація виглядає так, ніби агенти свідомо провокували помічників-консультантів до порушення закону, що прямо заборонено українським законодавством та протирічить європейським нормам. Тому другим пунктом рішення регламентного комітету може бути звернення до НАБУ припинити провокації і ловити діючих корупціонерів» – прогнозує експерт.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий