Iнтернет-шахраї видурили у хлопчика 34 тисячi гривень
11-рiчний житель Новоднiстровська Чернiвецької областi сидiв за комп'ютером, коли той раптом перестав працювати. На монiторi з'явилося повiдомлення, що комп'ютер заблокований, щоб його розблокувати, треба переказати кошти на доларовий гаманець Webmoney, пише газета "Експрес".
"Хлопчик пояснив, що був на сторiнцi соцмережi ВКонтакте й там побачив посилання, пiсля переходу на яке з'явилося це повiдомлення, — розповiла Тетяна Андрiйчук, спецiалiст вiддiлу комунiкацiї ГУ НП у Чернiвецькiй областi. — Школяр знав, де вдома лежать грошi. Потайки вiд батькiв узяв заощадження та через платiжний термiнал переказав 34 тисячi гривень.
За цим фактом слiдчий пiдроздiл Новоднiстровського вiддiлення полiцiї розпочав кримiнальне провадження за ознаками частини першої статтi 190 Кримiнального кодексу України — шахрайство.
Правоохоронцi застерiгають: у зв'язку з блокуванням на територiї України доступу до окремих iнтернет-ресурсiв шахраї можуть вимагати вигаданi штрафи за те, що користувачi заходять на забороненi сайти.
"Людина отримує повiдомлення на телефон або комп'ютер начебто вiд кiберполiцiї. У листi написано про заборону i вказано, що особа порушила закон, бо заходила на забороненi ресурси. За це вона має сплатити штраф, — каже Iван Канюс, начальник вiддiлу протидiї кiберзлочинам в Iвано-Франкiвськiй областi. — Далi подається номер телефону, електронного гаманця або банкiвської картки, на якi "порушники закону" мають переказати грошi".
Однак цього не можна робити! Бо накласти штраф може лише уповноважена особа або суд.
Источник: expres.ua
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий