Ексінформатора ФБР, який брехав про хабарі Байдену від Burisma, засудили до шести років в’язниці
Колишнього інформатора ФБР Олександра Смирнова засудили до шести років позбавлення волі у справі про надання неправдивих даних про те, що Джо Байден та його син Гантер нібито отримали по п’ять мільйонів доларів від української енергетичної компанії Burisma.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на судові протоколи, передає Укрінформ.
«Обвинувачений вирішив у 2020 році скористатися службовим становищем, яке він мав у ФБР, щоб надати неправдиву інформацію про одного з кандидатів у президенти Сполучених Штатів, намагаючись вплинути на результат виборів», — написали прокурори в судовому поданні, маючи на увазі передвиборчу кампанію Джо Байдена у 2020 році.
Зазначається, що прокурори попросили окружного суддю США Отіса Райта у Лос-Анджелесі засудити Смирнова до шести років федеральної в’язниці. Адвокати чоловіка наполягали на чотирьох роках позбавлення волі для свого підзахисного.
Згідно з судовими документами, минулого місяця Смирнов, який був одним із ключових свідків у розслідуванні Конгресу щодо ймовірної корупційної схеми, пов’язаної з президентом США Джо Байденом та його сином Гантером, визнав себе винним у наданні хибних свідчень після того, як неправдиво повідомив своєму куратору з ФБР, що йому було відомо про хабарі, які керівники Burisma Holdings нібито виплачували Байденам.
Смирнов також зізнався в ухиленні від сплати податків і штрафів на суму $2,1 млн за період з 2020 по 2022 роки.
Гантер Байден входив до ради директорів Burisma, і ця роль протягом багатьох років привертала увагу законодавців-республіканців.
Читайте також: Білий дім назвав «нонсенсом» заяви РФ про нібито фінансування тероризму компанією Burisma
Як повідомлялося, у лютому 2024 року правоохоронці затримали в аеропорту Лас-Вегаса колишнього інформатора ФБР у справі Burisma Олександра Смирнова.
Спецпрокурор Девід Вайс звинуватив Смирнова у брехні щодо ролі Джо Байдена і його сина Гантера у справі Burisma.
Свідчення Смирнова відіграли значну роль у зусиллях республіканців у Конгресі з розслідування дій президента та його сім’ї, а також призвели до початку розслідування з метою оголошення імпічменту Джо Байдену.