Україні погрожує дефіцит лікарів, якщо не робити відповідні підготовчі заходи — Ляшко
В Україні на сьогодні в медичній галузі як такого дефіциту лікарів немає, однак дані відрізняються по регіонах.
Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
«ВООЗ виступила із заявою після проведеного відповідного дослідження, де вони сказали, що до 2030 року прогнозується дефіцит лікарів в кількості 10 млн осіб по всьому світу. Тому, коли ми говоримо про глобальний (дефіцит лікарів – ред.), ми говоримо саме про ту заяву, що в усьому світі буде дефіцит лікарів, і зараз кожна держава-член ВООЗ повинна певні заходи вживати. Ми також це дослідження поклали на нашу статистику, подивились, що в нас відбувається, і ми можемо сказати, що в нас також можливий дефіцит лікарів, але якщо ми не будемо робити відповідні підготовчі заходи для того, щоб цей дефіцит подолати», — повідомив Ляшко.
Він відзначив, що Україна має не найгірші показники за кількістю лікарів. Водночас Ляшко наголосив, що в регіонах ситуація відрізняється, адже є регіони, де є дефіцит кадрів, а є й такі, де черга на працевлаштування.
Читайте також: Україна посилить контроль за виробництвом та обігом дієтичних добавок
«У цілому в країні як такого дефіциту кадрів, який був би критичним для надання медичної допомоги, не існує. Система балансує і дозволяє перенаправляти маршрути пацієнтів для того, щоб надавати медичну допомогу всім, хто її потребує», — запевнив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що на цей момент на відновлення зруйнованої росіянами медичної інфраструктури України необхідні вже понад $17 мільярдів.
Фото ілюстративне / Інститут серця