Goodnews.ua


Через теплу погоду в Україні у квітні зріс обсяг виробництва молока

Июнь 02
18:42 2024


Тепла погода в Україні вплинула на зростання у квітні 2024 року виробництва молока-сировини, тож на внутрішньому ринку виникли його надлишки.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока, передає Укрінформ.

За попередніми даними Мінагрополітики, у квітні господарства всіх категорій виробили 625,4 тис. т молока-сировини, що на 8% більше проти березня цього року, але на 3% менше до квітня 2023 року.

У січні-квітні 2024 року обсяги надоїв становили 2 114,8 тис. т (-1,5% до минулорічного періоду). За проаналізований період частка підприємств у виробництві молока-сировини становила 40%, а господарств населення — 60%.

Підприємства у квітні виробили 252,4 тис. т молока-сировини, що на 2% менше порівняно з березнем, але на 6% більше порівняно з квітнем торік. У січні-квітні 2024 року молочно-товарні ферми виробили 986 тис. т молока (+6% до квітня торік).

У господарствах населення сукупні надої сягнули 373 тис. т молока, що на 15% більше проти березня, але на 9% менше проти квітня 2023 року. У січні-квітні 2024 року присадибні господарства виробили 1 128,8 тис. т молока-сировини (-8% проти минулорічного періоду).

Аналітик асоціації Георгій Кухалейшвілі зауважує, що з другої половини квітня в Україні почало зростати виробництво молока-сировини під впливом теплої погоди та збільшення пасовищ. Істотний приріст надоїв відбувся в присадибних господарствах порівняно з попереднім місяцем.

В умовах зменшення споживання молочних продуктів в Україні та збільшення пропозиції імпортних сирів на внутрішньому ринку молокопереробним підприємствам було потрібно менше сировини. Переробники почали купувати молоко в господарствах населення, яке коштувало дешевше, ніж на молочно-товарних фермах, та використовувати його у виробництві сухого молока та казеїну. В результаті на молочно-товарних фермах з’явилися надлишки молока-сировини, які було складно реалізувати, і це вплинуло на зниження закупівельних цін.

За прогнозом АВМ, у перспективі попит та пропозиція молока в Україні можуть досягти балансу, якщо експортери збільшать поставки біржових товарів на зовнішні ринки.

Також із другої половини липня ймовірне скорочення обсягів виробництва молока-сировини в господарствах населення, якщо погода буде спекотною.

У січні-квітні 2024 року приріст виробництва молока-сировини спостерігався в господарствах усіх категорій в Харківській (+6%), Миколаївській (+6%), Тернопільській (+5%), Черкаській (+5%), Запорізькій (+4%), Чернігівській (+2%), Київській області (+1%) і Полтавській (+1%) областях.

Читайте також: На Вінниччині сільгосппідприємства збільшили виробництво молока

Як повідомлялось, станом на 1 квітня 2024 року в Україні сповільнилися темпи скорочення поголів’я великої рогатої худоби, у тому числі корів, у річному вимірі, а порівняно з попереднім місяцем воно навіть збільшилося.

У травні Асоціація виробників молока повідомляла, що закупівельні ціни на молоко-сировину в Україні знижуються через надлишок пропозиції та низький попит.

Share

Статьи по теме

Останні новини

Білий дім відповів на критику Трампа щодо ударів ЗСУ американськими ракетами по Росії

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua