Goodnews.ua


Нові ПДР: як зміниться життя українських водіїв і пішоходів

Февраль 27
17:02 2021

Влада запровадила низку суттєвих нововведень у сфері автомобільного транспорту, повідомляє depo.ua. Зокрема Кабмін дозволив автосалонам проводити реєстрацію нових автомобілів, євробляхи можна буде легалізувати за 700-1000 євро, замовити і відновити водійське посвідчення можна буде онлайн. Підвищує влада і штрафи, особливо для тих, хто сідає за кермо нетверезим. Передбачене і покарання для пішоходів, які пнуться через дорогу в недозволеному місці.

Останніми тижнями відбулося кілька важливий подій у автомобільній сфері. Депутати, зокрема, сильно просунулися у питанні розмитнення так званих «євроблях». Тим часом в уряді в рамках діджиталізації спростили процедуру реєстрації нових автомобілів та перевели в онлайн подання заявок на отримання водійських посвідчень. Не обійшлося й без чергового посилення відповідальності за порушення ПДР.

Розмитнення за 1000 євро

Епопея з вирішенням проблеми євроблях, яких в Україну різними шляхами потрапило кілька сотень тисяч, продовжується. Після того, як минулого року було зроблено певні послаблення і частину автомобілів влада дозволила розмитнити і поставити на українські номери, соціальне напруження з цього приводу не сильно послабло. Власники завезених в Україну іномарок продовжували качати тему, аби їм дали можливість законно володіти і користуватись неофіційно імпортованими машинами.

Тож днями отримав шанс на життя новий механізм розмитнення та оподаткування, який дозволить євробляхерам легалізувати автівки, завезені до 1 січня 2021 року, за досить гуманною ціної — до 1000 євро. Депутати Верховної Ради 254 голосами підтримали в першому читанні законопроекти №4643-д і №4644-д про спрощений режим оподаткування вживаних автомобілів, завезених з-за кордону.

Це буде разова акція, яка передбачає разову можливість розмитнення авто на єврономерах. За словами заступника голови профільного комітету парламенту Олександра Ковальчука, кількість автомобілів, які в’їхали в Україну до 31 грудня 2020 року і порушили митні правила, налічується близько 400 000 — 500 000 штук. Він додав, що за новими правилами, в середньому розмитнення буде коштувати 700-800 євро.

Тим часом напередодні голосування голова комітету Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев пояснив, що за задумом законодавців розмитнення авто вимагатиме пред’явлення відповідної документації і не виключає можливість подальшої перевірки — чи законно були вивезені ці автомобілі з Польщі, Латвії, Литви та інших європейських країн.

А вже після ухвалення закону у першому читанні нардеп пояснив свою мотивацію та мотивацію своїх колег у цьому питанні: «Для мене це було не просте рішення. Дуже складний компроміс. Згоден з аргументами тих, хто не голосував за закон. Так, ми не маємо права преміювати ухильника і не можемо порушувати податкову справедливість. Це не чесно. Душею я з вами, — написав Гетманцев у своєму пабліку. — З іншого боку, не чесно, створивши в минулі часи людям умови для масового ввезення нелегальних авто, зараз їх штрафувати.

Ну і з третьої сторони, ми звичайно не повинні дати можливість ділкам вести тіньовий бізнес, завозячи в Україну списаний в Європі мотлох без сплати податків».

Гетманцев також наголосив, що, незважаючи на окремі звинувачення, ухвалення закону не є лобізмом представників нечесного автомобільного бізнесу. І додав, що ухвалений закон — далеко «не останній крок в цьому довгому конфлікті».

Щодо конкретного застосування закону, то його норми встановлюють певний період для бажаючих розмитнити автівки, коли працюватиме «низька вартість» сплати до бюджету, коли загалні платежі не перевищуватимуть 1000 євро незалежно від вартості автомобіля. Після остаточного ухвалення під цей закон уряд має протягом двох місяців розробити нормативку і визначити порядок його застосування. Тоді можна буде більш предметно говорити про механізм такого розмитнення.

Реєстрація авто в автосалонах

Проявила влада піклування і про тих українців, хто купує не вживані у Європі автівки, а віддає перевагу новим машинам з автосалонів офіційних дилерів.

Кабінет міністрів дозволив автосалонам проводити реєстрацію нових автомобілів. Цією новацією похвалився голова уряду Денис Шмигаль на своєму телеграм-каналі: «Кабмін своїм рішенням пропонує ввести реєстрацію нових авто прямо в автосалонах, щоб люди відразу могли отримати і номерні знаки, і техпаспорт».

Покупцеві автомобіля, при бажанні оформити реєстрацію в автосалоні, досить написати відповідну заяву.

Проте аби зробити такий сервіс доступним, автосалонам доведеться пройти певну процедуру. Зокрема компаніям-продавцям машин потрібно буде укласти договір з Головним сервісним центром міністерства внутрішніх справ, який має дозволити автосалону проводити реєстрацію власними силами.

Поки що невідомо, наскільки дорого в МВС порахують автодилерам нову послугу. І, оскільки її вартість буде перекладено врешті на кінцевого покупця, чи буде вона користуватись попитом. Але учасники ринку вважають новацію цілком перспективною. І після того, як процедуру опанують великі автосалони, згодом новий сервіс стане доступним і у більш дрібних торгівців.

Замовлення водійського посвідчення онлайн

Оцифрувати в уряді намагаються також і інші послуги. Після того, як через застосунок «Дія» було надано можливість водіям користуватись електронними версіями транспортних і водійських документів, тепер сервіс розширюють і за рахунок електронного подання заяви про заміну водійського посвідчення.

Цю новину автомобілістам також презентував прем’єр Шмигаль через свій телеграм-канал. «Замовити та відновити водійське посвідчення можна буде онлайн. Уряд підтримав постанову про запровадження такої послуги через застосунок «Дія» або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг», – наголосив він.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав до інформації прем’єра певну деталізацію. Він пояснив, що скористатись послугою замовлення посвідчення через «Дію» можна у випадку втрати посвідчення, зміни прізвища, а також за умови закінчення терміну дійсності документу.

Після того як система опрацює дані і виготовить нову пластикову картку, водій зможе забрати її у одному з сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ (МВС). Місце отримання картки зможе визначити сам заявник.

Новий електронний сервіс уряд планує запустити вже у квітні 2021 року.

Нове посилення відповідальності за порушення ПДР

Але не тільки пряниками влада годує водіїв. Законопроект №2695, над яким депутати працюють ще з 2019 року, посилює штрафи за порушення правил дорожнього руху. І що важливо — не тільки до водіїв, а й для пішоходів.

Закон з громіздкою назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» передбачає внесення змін в Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс, а також до законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію».

Найбільш суттєвим аспектом нового закону можна вважати збільшення відповідальності за водіння в нетверезому стані. Спійманому за кермом водію «під шофе» доведеться сплатити вже 17 000 грн, а не 10 тисяч як тепер, штрафу. І позбутись права водіння авто на рік. Якщо впіймають вдруге, доведеться викласти вже 34 000 грн і покласти посвідчення на поличку вже на 3 роки. За третє порушення водій сплатить вже 51 000 і буде позбавлений прав на 10 років. Плюс — в нього конфіскують автомобіль.

Якщо ж водія спіймають за кермом у період, коли він позбавлений права водіння — навіть якщо він буде тверезий в цей момент — накладуть штраф у 20 400 грн. А також накинуть ще кілька рочків відсторонення від керма.

За відмову проходити огляд на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння передбачений штраф в розмірі 40 800 гривень.

Більш жостким стане покарання і за інші види порушень на дорозі. Так, штраф за перевищення швидкості на 20-50 км/год вище дозволеної швидкості обійдеться у 340 грн, на понад 50 км/год — 1700 грн. При створенні аварійної ситуації при перевищенні швидкості вже доведеться сплатити 3 400 грн.

Відмова пропустити «швидку» або рятувальників коштуватиме 680 грн. Водіння без посвідчення водія — 425 грн. А якщо за кермо сяде людина, в якої взагалі немає прав (звісно, якщо не йдеться про водіння з інструктором), штраф складе 3400 грн.

За втечу з місця ДТП покарають на 3400 грн і позбавлять прав на 6 місяців.

Більш прискіпливо ставитимуться також і до порушників-пішоходів: штраф за перетин проїжджої частини у не відведеному для цього місці складе 225 гривень.

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

«Я бы точно спал еще хуже»: Гвардиола рассказал, жалеет ли о новом контракте с Сити

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua