Goodnews.ua


Покарати інтернет-маніяків, які доводять дітей до самогубства, практично неможливо

Март 09
09:00 2017

Покарати інтернет-маніяків, які доводять дітей до самогубства, практично неможливо

«Синій кит», «Розбуди мене о 4:20», «Хочу до гри» та інші. Все це назви небезпечних груп та пабліків у соціальних мережах, які, використовуючи психологічний тиск, доводять наших дітей та підлітків до самогубства.
Про ігри не на життя, а на смерть розповідали з екранів провідних телеканалів країни, а в мережі активно обговорювали кількість жертв таких кураторів. Спільнота, психологи, викладачі та кіберполіцейські згуртувались для подолання проблеми.
Вже навіть затримали одного мешканця Запоріжжя за підозрою в доведені до самогубства.
Гра у «Синього кита» прийшла до Україні з Росії. Там ще у 2015 році почались масові самогубства підлітків. Діти знаходили собі смерть у прихованих групах в мережі ВКонтакті. Злочинці, використовуючи психологічні прийоми та тиск на свідомість, буквально змушували дітей закінчувати життя самогубством. Найпоширеніший спосіб – стрибнути з даху багатоповерхівки. Не дивлячись на резонанс у суспільстві, подібні групи продовжують існувати.
Як тільки групу закривають – з’являються декілька нових. Блокування так званих кураторів гри, які, власне, і давали завдання підліткам, теж не давало бажаних результатів. За минулий рік щонайменше 152 дитини пішли на самогубство, ймовірно, через участь у небезпечних іграх.
У 2015 році поліція вийшла на одного з кураторів. Підозрювали 27-річного інженера з Запоріжжя Євгена Кривошеєва.
Анастасія Коваленко – саме так відрекомендовувався своїм жертвам куратор. Він стверджував, що єдиний вихід – це самогубство. Євгена Кривошеєва затримали, проте згодом випустили. Покарання його і досі не настигло. А користувачі мережі обурені, що злочинця не можна відправити за ґрати.
За інформацією з мережі, на рахунку загадкової Анастасії Коваленко вже 9 жертв: 4 з України та 5 з Росії. А на запит у поліції Запоріжжя відповіли, що проти Євгена Кривошеєва зараз не ведуться ніякі провадження.
За інформацією кіберполіції, сьогодні вже більше 13000 дітей щодня заходять у такі групи. Вони – потенційні жертви кураторів гри. Проте в Україні поки не існує механізму покарання, бо стаття за доведення до самогубство недоскональна.
«Стаття «Доведення до самогубства» не передбачає можливості притягнути до відповідальності «маніяків» з інтернету. Там, на жаль, дуже чітко, через кому перераховані способи вчинення цього злочину, серед яких немає схиляння до суїциду через інтернет. Нинішній КК не передбачає подібної форми доведення до самогубства…», – говорить експерт-кримінолог, співавтор змін до Кримінального кодексу Анна Маляр.

Источник: ranok.ictv.ua

Share

Статьи по теме







0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


Останні новини

Сенсационный Ноттингем удержал сложнейшую ничью против Ливерпуля

Читать всю статью

Ми у соцмережах




Наші партнёри

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY
Goodnews.ua